Jeugdschaak

 

De jeugd van Ridderkerk en omstreken kan op maandagavond van 18.45 tot 20.15 uur komen schaken in Zorgcentrum Reyerheem (onderdeel van Aafje), Torenmolen 1 te Ridderkerk.

 

De jeugd krijgt les in groepen volgens de stappenmethode. De stappenmethode is ingedeeld in 6 stappen. De door ons gegeven lessen zijn stap 1 t/m stap 3, daarna wordt er verwacht dat de interesse in het schaken dusdanig groot is dat men door zelfstudie t/m stap 6 verder kan werken.

 

Het lesuur wordt als volgt ingedeeld :

19.00 tot 19.15 vrij schaken

19.15 tot 19.30 Instructie stap 1 door Mark

                         Instructie stap 2 door Willem

                         Instructie stap 3 door Bart

19.30 tot 19.45 Jeugdcompetitie, tijdsduur per deelnemer 15 min.

                         Extra instructie stap 1

19.45 tot 20.00 Vrij schaken.

 

Na het doorlopen van een stap kan het jeugdlid het geleerde in de praktijk brengen en is het mogelijk een officieel examen af te leggen in deze stap, met een bijbehorend diploma wanneer het jeugdlid slaagt. De lessen bij de stappen kunnen thuis worden geoefend met behulp van opgaven in een werkboek of d.m.v. een computerprogramma op CD-rom. De uitgewerkte opgaven in de werkboeken worden door ons nagekeken.

 

Er wordt een interne jeugdcompetitie gespeeld gedurende het seizoen van september t/m april en deze competitie wordt afgesloten met het uitreiken van een wisselbeker en een beker voor de eerste plaats, en een beker voor de tweede en derde plaats.

 

 

Donderdag 24 april was de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen.

Op de derde plaats is, na een spannende inhaalslag, geëindigd Job van Erp.

Op de tweede plaats is geëindigd Kevin Do, hij moest in de laatste wedstrijd het onderspit delven tegen onze enige dame (Eva Stok) in de competitie, waardoor hij de eerste plaats niet kon vasthouden.

Op de eerste plaats is geëindigd Lindert Dubbeldam, na een lange periode op de eerste plaats te hebben gestaan heeft hij aanvankelijk toch Kevin voor moeten laten gaan. Echter, dankzij de winst van Eva op Kevin is Lindert alsnog als eerste geëindigd. De eindstand van de jeugdcompetitie ziet er als volgt uit :

 

Pos Naam                          Prt   W   R     V  Score  S   R   Rtg    TPR   BRtg
  1 Lindert Dubbeldam       17    13   1     3   13,5    3   2   1100  1235  1000
  2 Kevin Do                       16    12   1     3   12,5    0   1   1090  1221  1000
  3 Job van Erp                   16     9   2     5   12,0    0   1   1040  1089  1000
  4 David la Cruz                14    11   1     2   11,5   0   2   1090   1265  1000
  5 Luc Lefering                  17      8   1     8    8,5    1  -2   1000   1000  1000
  6 Arco Kok                       16      5   0   11    6,0   -2  -1     940     863  1000
  7 Maxim van Emmerik     17      4   1   12    5,5   -1   1     920     823  1000
  8 Menno Harreman         11      4   0      7    5,0   -1   1     970    903  1000
  9 Marc Martinu                16      3   1    12    4,5   -2  -3     910    779  1000
 10 Eva Stok                       6      4    0     2    4,0     0  -2   1020  1120  1000
 11 Gerben Guiljam            6      4    0     2    4,0     0  -1   1020  1120  1000
 12 Wiebe Quaak               4      2    1     1    2,5     0   1   1010  1089  1000
 13 Jonathan Pieterse        1      0    1     0    1,5     0   1   1000  1000  1000
 14 Hessel Quaak              5      0    1     4    1,5    -1  -1     960    650  1000
 15 Reinart Hooymeier       8      0    1     7    1,5     3   1     930    650  1000

 

In september starten we de nieuwe competitie en gezien het aantal jeugdleden wordt de competitie ingedeeld in twee groepen. De indeling vindt plaats aan de hand van de uitslagen van de huidige competitie.

Door het indelen in twee groepen kunnen de jeugdleden die tot nu toe niet aan de competitie hebben meegedaan ingedeeld worden in groep twee.

 

In de zomermaanden willen we een zomercompetitie spelen.

De indeling wordt dan ook in twee groepen ingedeeld.

Groep 1 Kevin, Lindert, Luc, Arco, Job, Eva, Maxim, David en Gerben.

Groep 2 Hessel, Marc, Menno, Reinhart, Nathan, Wiebe, Joas, Jonathan en Marcus.

Er worden twee of drie rondes per avond gespeeld.